Strona główna Komunikaty

Komunikaty

Ćwiczenia w komorze ogniowo-dymowej w Nowym Sączu 27-06-2014 r. PDF Drukuj Email

W piątkowe popołudnie 27 czerwca 2014 r. nasza jednostka brała udział w zaplanowanych dla niej ćwiczeniach w specjalnej komorze ogniowo-dymowej tzw. trenażerze rozgorzeniowo - dymowym w JRG PSP w Nowym Sączu. Trenażer to dydaktyczne urządzenie techniczne, symulujące obiekt budowlany, składające się z pomieszczeń wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pozwalający na przeprowadzenie  ćwiczeń doskonalących z zakresu taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, umożliwiające ocenę pracy strażaka w warunkach szczególnie niebezpiecznych, symulujących zjawiska procesu spalania. Gęste zadymienie, widoczne płomienie, wysoka temperatura to zjawiska, z którymi spotkali się strażacy uczestniczący w ćwiczeniach. W takich ćwiczeniach do 16 lipca 2014 r. biorą udział strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosądeckiego.

Więcej informacji na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=trenazer-rozgorzeniowo-dymowy-w&lang=pl

Poprawiony: sobota, 28 czerwca 2014 22:07

Gminne zawody pożarnicze Grybów 15-06-2014 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 15 czerwca 2014 r na stadionie sportowym w Grybowie od godz. 14:00 odbywały się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gmin: Grybów, Korzenna oraz Kamionka Wielka.

Naszą jednostkę reprezontowały dwie drużyny: męska i żeńska.

Drużyna męska zajęła 11 miejsce, natomiast żeńska miejsce 4.

Również w niedzielne popołudnie 15 czerwca 2014 r przy Gimnazjum w Stróżach odbyła się Majówka Gimnazjalna i pokaz sprzętu pożarniczego.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Galeria >>

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 14:15

Zabezpieczenie meczów KS "Kolejarz" 2013/2014 PDF Drukuj Email

W sobotę 31 maja 2014 r. jednostka nasza zabezpieczała ostatni mecz ligowy KS "Kolejarz" w sezonie 2013/2014, który odbył się na stadionie w Stróżach. Był to 17  wyjazd OSP Stróże w całej rundzie jesienno - wiosennej na mecze pierwszoligowego klubu odbywające się na stadionie KS Kolejarz w naszej miejscowości. Klubowi gratulujemy utrzymania się w I lidze.

Poprawiony: niedziela, 01 czerwca 2014 11:48

Intensywne opady deszczu 16-05-2014 r. Aktualizacja PDF Drukuj Email

Po godzinie 18:00 po intensywnych opadach deszczu, jednostka nasza została wezwana do działań w Stróżach Niżnych przy korycie rzeki Polnianki, której poziom gwałtownie się podniósł. W okolicy mostu przy drodze do "Bartnika" rzeka zaczęła się rozlewać zagrażając domostwom. Przygotowano worki z piaskiem, lecz poziom wody zaczął się obniżać. Cały czas stan rzeki jest kontrolowany a nasza jednostka jest w pełnej gotowości do akcji. Na szczęście sytuacja się poprawia.

Nadal spodziewane są obfite opady deszczu i możliwe burze do wtorku 20 maja do godziny 20. (źródło  IMGW-PIB oraz www.powiat.nowy-sacz.pl)

W związku z intensywnymi opadami deszczu, wszelkie zdarzenia mające istotne znaczenie dla bezpieczeństwa ludzi należy zgłaszać do Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Nowym Sączu pod numerem telefonu /18/ 414-27-20, 414-27-21, 414-16-21, kom. 604-946-150 lub alarmowym 998 i 112.

Poprawiony: sobota, 17 maja 2014 23:23

Turniej wiedzy pożarniczej 2014 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 26 marca 2014 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran, Kacper Janowski, Maciej Szpila

Kategoria szkoły ponadgimnazjalne: Sabina Baran

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

Galeria >>

Poprawiony: wtorek, 01 kwietnia 2014 11:22