Strona główna Komunikaty

Komunikaty


Zakup samochodu ratowniczo-gaśniczego dla naszej jednostki. PDF Drukuj Email

W związku z podjętą przez Zarządu OSP w Stróżach decyzją o zakupie nowszego samochodu pożarniczego dla naszej jednostki, zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszej miejscowości, prywatnych przedsiębiorców, firm oraz sponsorów o wsparcie naszych działań w pozyskaniu środków finansowych na ten cel.
Jak co roku w okresie przedświątecznym nasi druhowie udadzą się do Was z podziękowaniami za dotychczasowe wsparcie oraz życzeniami świątecznymi a także będą zbierać datki na wymagany wkład własny jednostki, konieczny do zakupu nowszego wozu bojowego.
Jednostka nasza dysponuje dwoma samochodami pożarniczymi: czterdziestoletnim średnim samochodem pożarniczym GBA marki STAR oraz trochę młodszym ciężkim samochodem pożarniczym GCBA marki Jelcz. Oba samochody wymagają kosztownych remontów, m.in.: uszczelniania cieknących zbiorników na wodę, naprawy blacharsko-lakiernicze oraz mechaniczne; przekraczających ich wartość.
Dlatego w trosce o pełną gotowość do działań ratowniczo-gaśniczych samochodów pożarniczych, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom i firmom działającym na naszym terenie oraz samym strażakom uczestniczącym w akcjach, konieczna jest wymiana tych wozów bojowych na nowsze i w pełni sprawne.

Cała jednostka OSP Stróże na czele z Zarządem prosi o przekazywanie środków finansowych w formie dobrowolnych datków na ten szczytny cel odwiedzającym Wasze domy i firmy strażakom z naszej jednostki lub wpłacanie ich na konto bankowe naszej jednostki nr: 65 8797 0003 0000 0000 0273 0001

Za wszelką pomoc i przychylność w realizacji zamierzonego celu, wszystkim osobom i firmom, Zarząd OSP Stróże i wszyscy druhowie oraz druhny składają serdeczne podziękowania.

Zarząd OSP Stróże.

Poprawiony: poniedziałek, 05 grudnia 2016 20:06
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Grybów 19-06-2016r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 19 czerwca na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z miasta Grybowa oraz Gminy Grybów. Podczas zawodów przeprowadzono trzy konkurencje tj. musztrę , sztafetę 7x50  z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
W zawodach wystartowało 20 drużyn w tym 16 męskich i 4 kobiece.
Z naszej jednostki startowała drużyna żeńska i męska.
Drużyna żeńska zdobyła II miejsce, natomiast męska zajęła XI miejsce.


Czołowe miejsca zajęły następujące jednostki:

Kobiety:
I miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
II miejsce – OSP Stróże
III miejsce – OSP Grybów Biała

Mężczyźni:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Florynka

 

MG

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 13:05
 
Fałszywy alarm z monitoringu w ZSO Stolbud w Białej Niżnej 25-05-2016r. PDF Drukuj Email

Kolejny w ciągu ostatnich kilku dni wyjazd naszej jednostki do fałszywego alarmu z monitoringu pożarowego w Zakładzie Stolarki Okiennej "Stolbud" w Białej Niżnej.
W środę 25 maja 2016r. o godzinie 17:16 zadysponowani zostaliśmy przez stanowisko kierowania do pożaru w ZSO "Stolbud". Po dotarciu na miejsce okazało się, że był to na szczęście fałszywy alarm, wszczęty przez system monitoringu pożarowego a dokładnie przez przepalony jeden z bezpieczników tego systemu.
Na miejscu była również jednostka OSP Grybów-Biała oraz dojechała jednostka z PSP w Nowym Sączu. Po wyjaśnieniu zdarzenie powróciliśmy o godzinie 18:10 do remizy.

MG

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 21:57
 
Materiały szkolenia PDF Drukuj Email

 

Materiały na szkolenie i ćwiczenia oraz przydatne linki do zapoznania i przyswojenia w celu podniesienia swojej wiedzy i umiejętności.

Film instruktażowy: https://www.youtube.com/watch?v=sQ1EpGSaJIc


Procedury: http://www.kppsp.puck.pl/doc/smiglo.pdf

Test wiedzy z zakresu ćwiczeń:  www.straz.gov.pl/download/82.doc

Aplikacja z procedurami ratowniczymi KPP na smartfon i komputer: http://www.aplikacja-ratownik.pl/

Akademia Hipotermii: www.akademia.hipotermia.edu.pl

Forum - baza wiedzy: http://www.strazak.pl/

Przegląd pożarniczy: http://www.ppoz.pl/ gdzie ciekawą pozycją jest ratownictwo techniczne: http://ppoz.pl/images/do-pobrania/RATOWNICTWO-TECHNICZNE.pdf

 

Naczelnik OSP Stróże: Tomasz Kasztelewicz
Sekretarz OSP Stróże: Mariusz Gruca

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2016 06:57
 
Marbit PDF Drukuj Email

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 13:00
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 następna > ostatnia >>

Strona 1 z 6
Reklama