Strona główna Komunikaty

III Powiatowy Zlot MDP w Mogilnie 20-06-2015r. PDF Drukuj Email

W sobotę 20 czerwca 2015 roku w Mogilnie (gmina Korzenna) odbył  się III Powiatowy Zlot Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych  z terenu Powiatu Nowosądeckiego. W zlocie wzięło udział 42 drużyny co dało liczbę prawie trzystu uczestników. Naszą jednostkę reprezentowali: Radosław Gruca,  Kamil Gryzło, Miłosz Kalisz, Mikołaj Kalisz i Dawid Mikulski.

Uczestnicy musieli przejść pętlą około 5 km gdzie podczas marszu mieli zgłosić się do wyznaczonych punktów, w których odbył się sprawdzian wiedzy.

Na stadionie sportowym rozegrane zostały ciekawe konkurencje sprawnościowe, które miały też element edukacji pożarniczej.

Nasi chłopcy bardzo dobrze się zaprezentowali i plasowali się w ścisłej czołówce, jednak miejsca nie były tutaj ważne, ale dobra zabawa.
Dla wszystkich uczestników była pamiątkowa koszulka, posiłek, odblaski oraz lody.

Opiekunem drużyny był Komendant Stanisław Baran i  druh Mariusz Gruca.

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 22:41

Gminne zawody sportowo-pożarnicze w Grybowie 14-06-2015 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 14 czerwca 2015r na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów. Ogółem w zawodach udział wzięło 23 drużyny OSP w tym 17 męskich oraz 5 kobiecych . Zawody obejmowały dwie konkurencje: bieg sztafetowy i ćwiczenie bojowe.

Nasza drużyna kobieca zajęła 4 miejsce, natomiast męska miejsce 13.

Poprawiony: środa, 24 czerwca 2015 21:27

WYCIECZKA W TATRY 30-05-2015 r. PDF Drukuj Email

W sobotę 30 maja 2015 r. odbyła się zorganizowana przez Zarząd OSP Stróże wycieczka dla członków OSP i MDP Stróże w Tatry oraz na baseny termalne do Białki Tatrzańskiej.

W trakcie wycieczki wyszliśmy na Rusinową Polanę (ok. 1200m n.p.m.) skąd podziwialiśmy piękne widoki Tatr Wysokich a następnie wspięliśmy się na szczyt reglowy Gęsią Szyję (1489 m n.p.m.). Piękna pogoda jaka nam towarzyszyła i niezapomniane widoki gór na długo pozostaną w pamięci uczestników wycieczki.

Po trudach wspinaczki udaliśmy się na odpoczynek i relaks do Białki Tatrzańskiej gdzie w basenach termalnych oddaliśmy się beztroskiej rozrywce wodnej.

Na zakończenie wycieczki zasmakowaliśmy tradycyjnej Kwaśnicy góralskiej w Karczmie Pienińskiej.

Po powrocie do Stróż czekał na nas przygotowany grill a dodatkowo dla druhów z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z okazji Dnia Dziecka lody i cukierki.

MG.

Poprawiony: niedziela, 07 czerwca 2015 12:29

Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej 18-03-2015 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 18 marca 2015 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca, Mikołaj Kalisz

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 23:52

Zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP z Prezesami i Komendantami jednostek OSP 16-03-2015 r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 marca 2015 r w remizie strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie i narada Prezesów i Naczelników wraz z Zarządem Miejsko-Gminnym jednostek OSP z terenu gminy Grybów. Wśród omawianych wielu bieżących spraw z działalności  jednostek, szkoleń i wielu innych za najważniejszą zasługuje powołanie na Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Grybów naszego kolegi, druha Stanisława Mikulskiego, Prezesa OSP Stróże w miejsce rezygnującego z tej funkcji starszego brygadiera Pawła Motyki. Druh St. Mikulski do tej pory pełnił w Zarządzie M.-Gminnym OSP funkcję V-ce Prezesa i przejmie obowiązki Komendanta M-Gminnego do momentu następnych wyborów. Serdecznie gratulujemy wyboru nowemu Komendantowi i składamy gorące podziękowania ustępującemu Komendantowi za dotychczasową wieloletnią pracę w Zarządzie M-G. oraz b. dobrą współpracę z naszą jednostką i innymi jednostkami, okazałą pomoc i wyrozumiałość.

Członkowie Zarządu, druhny i druhowie OSP Stróże.

M.G.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 21:41