Strona główna Komunikaty

Życzenia PDF Drukuj Email

Poprawiony: niedziela, 21 grudnia 2014 23:13

Gminne zawody pożarnicze MDP w Grybowie 21-09-2014r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 21 września na stadionie miejskim w Grybowie odbyły się zawody strażackie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych z terenu gmin: Grybów,  Korzenna, Kamionka Wlk. i Łabowa.

Naszą jednostkę reprezentowała 9 osobowa drużyna chłopięca pod komendą Naczelnika OSP Stróże - Stanisława Barana w składzie: Radosław Gruca, Jakub Grybel, Kamil Gryzło, Arkadiusz Job, Dawid Mikulski, Mikołaj Moskwa, Amadeusz Przetacznik, Maciej Szpila i Maciej Sztaba.

W sumie w zawodach wzięło udziało 31 drużyn dziewczęcych i chłopięcych.

W grupie drużyn chłopięcych z terenu gminy Grybów nasi młodzieżowcy zajęli 7 miejsce. Gratulujemy udziału w zawodach, poświęcony czas na przygotowanie i włożony trud dla opiekuna i samych zawodników.

Więcej informacji i zdjęć na stronie PSP: http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=gminne-zawody-mlodziezowych-druz&lang=pl

Poprawiony: wtorek, 23 września 2014 22:44

Ćwiczenia taktyczno-bojowe pk „Kolej 2014” w Stróżach 19-09-2014. PDF Drukuj Email

Zwieńczeniem dwudniowych szkoleń z 17 i 18 września na stacji PKP w Stróżach były ćwiczenia taktyczno-bojowe  pk. „Kolej 2014” służb ratowniczych w piątek 19 września. Ćwiczenia obejmowały głównie zakres działań chemicznych. Założenie przewidywało wyciek substancji  z  cysterny na stacji kolejowej w Stróżach. Po rozpoznaniu  okazało się, że wyciekającą substancją była benzyna. Na miejsce akcji przybyliśmy jako pierwsi i rozpoczęliśmy od razu działania. Następnie dołączyły do nas jednostki OSP Grybów, Ptaszkowa i Krużlowa Wyżna. Następnie do działań weszła specjalistyczna grupa ratownictwa chemiczno – ekologicznego  z JRG nr 1 w Nowym Sączu.  Działania podczas ćwiczeń polegały między innymi na rozpoznaniu substancji, zabezpieczeniu przeciwpożarowym , uszczelnieniu wycieku oraz  przepompowaniu  benzyny do drugiej cysterny i schładzaniu cystern. W ćwiczeniach prócz jednostek straży pożarnej brało udział Pogotowie Ratunkowe , Policja, przedstawiciele poszczególnych spółek PKP oraz przedstawiciele przewoźnika tj.  firmy Lotos.

Więcej informacji oraz galeria zdjęć na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=cwiczenia-taktyczno-bojowe-pk-ko&lang=pl

Poprawiony: niedziela, 21 września 2014 21:56

Ćwiczenia w komorze ogniowo-dymowej w Nowym Sączu 27-06-2014 r. PDF Drukuj Email

W piątkowe popołudnie 27 czerwca 2014 r. nasza jednostka brała udział w zaplanowanych dla niej ćwiczeniach w specjalnej komorze ogniowo-dymowej tzw. trenażerze rozgorzeniowo - dymowym w JRG PSP w Nowym Sączu. Trenażer to dydaktyczne urządzenie techniczne, symulujące obiekt budowlany, składające się z pomieszczeń wyposażonych w specjalistyczny sprzęt pozwalający na przeprowadzenie  ćwiczeń doskonalących z zakresu taktyki działań ratowniczo-gaśniczych, umożliwiające ocenę pracy strażaka w warunkach szczególnie niebezpiecznych, symulujących zjawiska procesu spalania. Gęste zadymienie, widoczne płomienie, wysoka temperatura to zjawiska, z którymi spotkali się strażacy uczestniczący w ćwiczeniach. W takich ćwiczeniach do 16 lipca 2014 r. biorą udział strażacy z jednostek Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu powiatu nowosądeckiego.

Więcej informacji na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=trenazer-rozgorzeniowo-dymowy-w&lang=pl

Poprawiony: sobota, 28 czerwca 2014 22:07

Gminne zawody pożarnicze Grybów 15-06-2014 r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 15 czerwca 2014 r na stadionie sportowym w Grybowie od godz. 14:00 odbywały się  Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze jednostek OSP z terenu gmin: Grybów, Korzenna oraz Kamionka Wielka.

Naszą jednostkę reprezontowały dwie drużyny: męska i żeńska.

Drużyna męska zajęła 11 miejsce, natomiast żeńska miejsce 4.

Również w niedzielne popołudnie 15 czerwca 2014 r przy Gimnazjum w Stróżach odbyła się Majówka Gimnazjalna i pokaz sprzętu pożarniczego.

Zapraszmy do obejrzenia zdjęć z zawodów.

Galeria >>

Poprawiony: poniedziałek, 16 czerwca 2014 14:15