Strona główna Komunikaty

Walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze 31-01-2016. PDF Drukuj Email

W niedzielę 31-I-2016r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawczo - Wyborcze wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in. Senator RP Stanisław Kogut, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Gminy Grybów Jan Radzik, Członek Prezydium ZOW ZOSP RP Antoni Bienias, Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP Grybów Marian Chronowski, Z-ca Komendanta Miejskiego PSP w Nowym Sączu st. bryg. Paweł Motyka oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy naszej miejscowości.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2015r. sprawozdanie finansowe i plan działań na 2016r.

Jednak najważniejszą sprawą tego zebrania było udzielenie absolutorium Zarządowi OSP za 2015r. i wybory Zarządu OSP oraz Komisji Rewizyjnej na lata 2016 - 2020.

Jednogłośnie wszystkimi głosami "za" udzielono Zarządowi OSP absolutorium za 2015r.

Wybrano również Zarząd OSP Stróże na kolejną kadencję w składzie:

Prezes               Stanisław Baran

V-ce Prezes       Mieczysław Szczepanek
Naczelnik          Tomasz Kasztelewicz
Z-ca Naczelnika Robert Przetacznik
Skarbnik            Henryk Ziomek
Sekretarz           Mariusz Gruca
Gospodarz        Wojciech Mikulski
Członek              Andrzej Szczepanek
Członek              Dominik Mucha

Powołano również Komisję Rewizyjną w składzie:

Przewodniczący  Bolesław Dywan
Członek                Janusz Kocik
Członek                Małgorzata Łatka

Poprawiony: poniedziałek, 01 lutego 2016 20:49

Ćwiczenia z ratownictwa na akwenach zalodzonych 16-01-2016 r. PDF Drukuj Email

W sobotę 16 stycznia 2016 r. druhowie z naszej jednostki uczestniczyli w ćwiczeniach ratowniczych na akwenach zalodzonych. Odbyły się one na stawach w Kurowie. Były to zajęcia praktyczne  dla jednostek OSP z Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego, które posiadają na swoim wyposażeniu sanie lodowe. Wraz z naszą jednostką w ćwiczeniach uczesniczyły jednostki: OSP Tęgoborze, Rożnów oraz Gródek nad Dunajcem.

Poprawiony: poniedziałek, 25 stycznia 2016 00:07

Szkolenie podstawowe strażaków z jednostek OSP. PDF Drukuj Email

W piątek 18-grudnia 2015r w remizie OSP w Stróżach zakończyło się egzminem i uroczystym ślubowaniem szkolenie podstawowe strażaków ochotników z terenu gminy Grybów i Korzenna.

W szkoleniu udział wzięło 29 strażaków ochotników w tym 9 kobiet. Szkolenie zakończyło się pisemnym egzaminem teoretyczny oraz egzaminem praktycznym. Druhowie i druhny przez kilka tygodni zdobywali niezbedną wiedzę i umiejętności konieczne w ratowaniu ludzi i mienia podczas różnego rodzaju zdażeń.

Sam egzamin nadzorowany był przez władze wojewódzkie oraz powiatowe PSP jak również Zarząd Związku OSP RP Miasta i Gminy Grybów oraz Urząd Gminy Grybów. Wszyscy kursanci ukończyli szkolenie i otrzymali dyplom Strażaka-ratownika. Również uczestnicy szkolenia złożyli przyrzeczenie na sztandar oraz oficjalnie zostali przyjęci do grona strażaków ratowników OSP zasilając swoje jednostki.

Gratulujemy wszystkim i liczymy na Was!

Z naszej jednostki w kursie uczestniczyło dwie osoby i pozytywnie zakończyło szkolenie.

MG>

Poprawiony: niedziela, 20 grudnia 2015 21:36

Ćwiczenia Jednostek OSP na terenach "Sądeckiego Bartnika" 05-10-2015r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 5-października-2015r. po południu na terenie obiektów Gospodarstwa Pasiecznego "Sądecki Bartnik" odbyły się ćwiczenia praktyczne jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grybów. W sumie w ćwiczeniach wzięło udział 14 jednostek OSP a ćwiczeniom przyglądali się funkcjonariusze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej z Nowego Sącza.

Założono, że powstał pożar w jednym z budynków. Pożar szybko rozprzestrzenił się  na dach budynku a w wyniku silnego wiatru oraz panującej suszy płomienie przeniosły się na pobliski las. Wodę do gaszenia pożaru czerpano z pobliskich stawów.

Galeria zdjęć na stronie PSP Nowy Sącz: http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=stroze-cwiczenia-gminne-jednoste&lang=pl

Poprawiony: wtorek, 06 października 2015 11:57

Posiedzenie Prezydiów Zarządów Oddziałów Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Sącza i Starej Lubovni - Stróże 15-09-2015 r. PDF Drukuj Email

W dniu 15 września 2015 r. w remizie OSP w Stróżach  odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Zarządów Oddziałów Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Sącza i Starej Lubovni ze Słowacji. Tym razem szesnaste już spotkanie w ramach porozumienia o wzajemnej współpracy strażaków ochotników z Polski i Słowacji miało miejsce w naszej miejscowości. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdania z realizacji zadań w minionym roku przez strażaków Polskich i Słowackich w szczególności w zakresie wzjamnej wspólpracy.

Prezesi Zarządów Powiatowych przekazali sobie wzajemnie strażackie pamiątki a nasza jednostka otrzymała pamiątkowy dyplom w podziękowaniu za gościnę od druhów Słowaków.

Po zakończonym posiedzeniu nasi goście zwiedzili Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik i zasmakowali regionalnej kuchni.

Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:26

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 następna > ostatnia >>