Strona główna Komunikaty

Pożar drewnianej szopy w Białej Niżnej. PDF Drukuj Email

Pożar drewnianej szopy w Białej Niżnej.
W poniedziałek 24 Lipca 2017 około godziny 23.15 miał miejsce wyjazd dwoma zastępami do pożaru szopy. Pożar zagrażał pobliskiemu drewnianemu budynkowi. Działania OSP trwały ponad godzinę. W Akcji uczestniczyły: OSP KSRG Stróże (2 zastępy), OSP KSRG Grybów - Biała, OSP Biała Niżna, PSP JRG1 Nowy Sącz, Policja i Pogotowie Energetyczne..

Więcej zdjęć w galerii.

Poprawiony: wtorek, 25 lipca 2017 13:00

Premium Mobile PDF Drukuj Email

Poprawiony: wtorek, 04 lipca 2017 10:27

Gminne zawody pożarnicze w Grybowie 04-06-2017r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 4 czerwca 2017r na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się  Gminne Zawody Sportowo - Pożarnicze jednostek OSP z terenu miasta i gminy Grybów. Podczas zawodów rozegrano trzy konkurencje, tj. musztrę , sztafetę pożarniczą 7x50 oraz ćwiczenie bojowe. W zawodach wzięły udział wszystkie jednostki OSP funkcjonujące w mieście i gminie Grybów. Wystartowało łącznie 21 drużyn w tym 17 męskich i 4 kobiece. Z naszej jednostki w zawodach udział wzięła drużyna męska i żeńska.

W zaciekłej rywalizacji nasza drużyna kobieca przegrała minimalną różnicą punktową z OSP Grybów-Biała i ostatecznie zajęła 4 miejsce.

Natomiast drużyna męska zajęła 14 miejsce.

W grupie kobiet czołowe miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Grybów – Biała

W grupie mężczyzn czołowe miejsca zajęły:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Florynka

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom zawodów, zwłaszcza druhnom i druhom reprezentującym naszą jednostkę serdecznie gratulujemy. Link  do galerii

Poprawiony: poniedziałek, 12 czerwca 2017 12:35

Utwardzenie placu wokół remizy i remont garażu - maj 2017r. PDF Drukuj Email

Na terenie remizy w ostatnich dniach trwają prace przy utwardzaniu placu wjazdowego oraz terenu wokół budynku, gdzie kładziona jest kostka brukowa. Prace te wykonuje firma Rod Bruk Józef Rodak z Siołkowej a inwestycję finansuje Urząd Gminy Grybów. Natomiast w garażu została skuta wylewka, a cały garaż i wyjazd został obniżony w celu przystosowania go dla nowego wozu strażackiego. Następnie utwardzono tłuczniem, zazbrojono i wylano nową wylewkę  w garażu i na wjeździe do niego. Udało się to dokonać dzięki środkom przekazanym przez Radę Sołecką, wsparciu finansowemu Wójta Gminy Grybów, Sołtysa Krzysztofa Olszaneckiego, Radnych ze Stróż oraz własnych środków pieniężnych, jak również dzięki zaangażowaniu i pracy wielu druhów. Szczególne podziękowania składamy firmie DAMEX Damian Malinowski za nieodpłatne wypożyczenie narzędzi i sprzętu budowlanego, Firmie Transportowej Marek Szpila - za zasponsorowanie i dostarczenie klińca na utwardzenie garażu oraz nieodpłatne użyczenie koparki. Firmie Pana Wojciecha Nowaka ze Stróż Zalesia za dokonanie pomiarów i użyczeniu szalunków oraz za okazaną pomoc podczas prac przy garażu. Wszystkim tym osobom i firmom składamy serdeczne podziękowania. Pozostaje jeszcze dokończenie układania kostki, dołożenie segmentów automatycznej bramy garażowej, wykonania tynków w garażu na obniżonej części oraz pomalowania garażu. Pozostanie do wykonania rozplantowanie ziemi i posianie trawy obok ułożonej kostki.

Poprawiony: czwartek, 01 czerwca 2017 09:44

Warta przy „Grobie Pańskim” PDF Drukuj Email

Tradycyjnie w Wielki Piątek i Wielką Sobotę jednostka OSP Stróże trzymała wartę przy Grobie Pańskim w kościele parafialnym w Stróżach. Zarówno starsi druhowie jak i młodzieżowcy z MDP.

Poprawiony: sobota, 22 kwietnia 2017 08:30

<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 następna > ostatnia >>