Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Wypadek podczas prac polowych w Gródku 30-05-2016r. PDF Drukuj Email

W poniedziałkowe przedpołudnie 30 maja 2016r. jednostka nasza została zadysponowana do zdarzenia jakie miało miejsce w Gródku.
Wyjazd nastąpił o godzinie 10:22.

Podczas prac polowych przy belowaniu siana mężczyzna został wciągnięty przez ruchome części maszyny do belowania. Dotarliśmy jako pierwsza jednostka straży i podjęliśmy próbę uwolnienia zakleszczonego w maszynie mężczyzny. Rannym mężczyzną zajmował się już zespół pogotowia ratunkowego. Przybył również zastęp z OSP Grybów-Biała oraz z JRG1 PSP z Nowego Sącza i policja.
Nasze działania ratownicze polegały na usunięciu i poluzowaniu części maszyny, aby móc uwolnić rannego mężczyznę a także na zabezpieczeniu przeciwpożarowym podczas wykonywanych czynności wycinania elementów belarki.
Wezwany został również śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał rannego mężczyznę do szpitala.
Akcję zakończyliśmy o godzinie 11:57.

 

MG

Poprawiony: poniedziałek, 30 maja 2016 14:02
 
Fałszywy alarm z monitoringu w ZSO Stolbud w Białej Niżnej 25-05-2016r. PDF Drukuj Email

Kolejny w ciągu ostatnich kilku dni wyjazd naszej jednostki do fałszywego alarmu z monitoringu pożarowego w Zakładzie Stolarki Okiennej "Stolbud" w Białej Niżnej.
W środę 25 maja 2016r. o godzinie 17:16 zadysponowani zostaliśmy przez stanowisko kierowania do pożaru w ZSO "Stolbud". Po dotarciu na miejsce okazało się, że był to na szczęście fałszywy alarm, wszczęty przez system monitoringu pożarowego a dokładnie przez przepalony jeden z bezpieczników tego systemu.
Na miejscu była również jednostka OSP Grybów-Biała oraz dojechała jednostka z PSP w Nowym Sączu. Po wyjaśnieniu zdarzenie powróciliśmy o godzinie 18:10 do remizy.

MG

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 21:57
 
Samochód osobowy uderzył w przepust w Stróżach Niżnych 21-05-2016r. PDF Drukuj Email

W sobotę 21 maja o godzinie 16:02 zostaliśmy wezwani do zdarzenia jakie miało miejsce niespełna 200 m od remizy w Stróżach Niżnych. Na drodze wojewódzkiej obok sklepu spożywczego samochód marki Honda CRV zjechał na pobocze do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Smochodem podróżował 52 letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Na miejsce zdarzenia przybyliśmy jako pierwsi i zabezpieczyliśmy teren oraz udzieliliśmy osobie poszkodowanej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Mimo groźnie wyglądających skutków wypadku kierujący, który podróżował sam, nie odniósł większych obrażeń. Po przybyciu karetki zespołu medycznego został im przekazany, ale nie było konieczności zabierania go do szpitala. W tym czasie nasze działania polegały na kierowaniu ruchem pojazdów w sposób wahadłowy. Na miejsce zdarzenie przybyła również policjia i jednostka PSP z JRG1 z Nowego Sącza. Cała akcja zakończyła się o godzinie 16:55 i został przywrócony normalny ruch na drodze a my powróciliśmy do remizy.

 

MG

Poprawiony: sobota, 21 maja 2016 18:20
 
Pożar w ZSB "Stolbud" w Białej Niżnej i zderzenie samochodów w Stróżach 18-05-2016r. PDF Drukuj Email

W środę 18 maja 2016r po południu miały miejsce dwa zdarzenia, w których udział brała nasza jednostka.
Pierwsze: w godzinach popołudniowych miało miejsce w Białej Niżnej w Zakładzie Stolarki Budowlanej "Stolbud", gdzie zgłoszono pożar, jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że był to fałszywy alarm.

Drugie: w godzinach wieczornych w Stróżach na Zawodziu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów.

Wyjazd do tego zdarzenia nastąpił o godzinie 18:38. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone pojazdy oraz ambulans pogotowia ratunkowego, który przystąpił do udzielenia pomocy poszkodowanej osobie. Opieki medycznej wymagała kierująca samochodem osobowym marki Audi 80, które brało udział w zdarzeniu. Kierowca drugiego pojazdu marki Volkswagen Transporter, który uczestniczył w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń. Poza kierującymi brak było innych osób uczestniczących w kolizji. Do zdarzenia doszło na łuku wąskiej drogi przy podjeździe do góry.

Działania nasze polegały na zabezpieczeniu terenu, rozpięciu w obu pojazdach akumulatorów i zakręceniu butli z gazem w jednym z pojazdów. Udzielono pomocy zespołowi medycznemu w transporcie poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu do ambulansu. Zneutralizowano wycieki płynów z pojazdów sorbentem oraz udzielono pomocy przy załadowaniu uszkodzonego pojazdu na lawetę. Posprzątano pozostałości po kolizji i zakończono akcję o godzinie 20:20.

Poszkodowana 20 letnia mieszkanka Stróż została zabrana przez Zespół Pogotowia do szpitala.

 

MG

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 21:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 31

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 5 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby14
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj36
mod_vvisit_counterW tygodniu331
mod_vvisit_counterW miesiącu1431
mod_vvisit_counterRazem864072

IP Gościa: 54.80.247.254
,
Data: Kwi 29, 2017

Statystyki

Użytkowników : 54
Artykułów : 138
Reklama