Szukaj

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Reklama
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Posiedzenie Prezydiów Zarządów Oddziałów Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Sącza i Starej Lubovni - Stróże 15-09-2015 r. PDF Drukuj Email

W dniu 15 września 2015 r. w remizie OSP w Stróżach  odbyło się wspólne posiedzenie Prezydiów Zarządów Oddziałów Powiatowych Ochotniczych Straży Pożarnych z Nowego Sącza i Starej Lubovni ze Słowacji. Tym razem szesnaste już spotkanie w ramach porozumienia o wzajemnej współpracy strażaków ochotników z Polski i Słowacji miało miejsce w naszej miejscowości. Podczas spotkania przedstawiono sprawozdania z realizacji zadań w minionym roku przez strażaków Polskich i Słowackich w szczególności w zakresie wzjamnej wspólpracy.

 

   

  

 

Prezesi Zarządów Powiatowych przekazali sobie wzajemnie strażackie pamiątki a nasza jednostka otrzymała pamiątkowy dyplom w podziękowaniu za gościnę od druhów Słowaków.  
Po zakończonym posiedzeniu nasi goście zwiedzili Gospodarstwo Pasieczne Sądecki Bartnik i zasmakowali regionalnej kuchni.

 

 

M.G.

Poprawiony: sobota, 19 września 2015 23:26
 
Pożar słomy i ścierniska w Stróżach Niżnych 13-08-2015 r. PDF Drukuj Email

W dniu 13 sierpnia (czwartek) o godzinie 13:31 wyjechaliśmy do akcji, która miała miejsce ok. 500m. od remizy. Płonęły ścierniska i pozostawiona na polach słoma po żniwach. Przed przyjazdem naszej jednostki starsza kobieta próbowała gasić pożar lecz zasłabła i uległa poparzeniu. Na miejsce zdarzenia przybyła karetka pogotowia ratunkowego i policja. Pożar ugaszono a ranną kobietę zabrało pogotowie do szpitala. Gaszenie trwało do godziny 14:21  a w akcji udział brała również jednostka PSP z JRG1 w Nowym Sączu.

 

M.G.

Poprawiony: czwartek, 13 sierpnia 2015 14:54
 
Pożar kuchni w Grybowie, ul. Zdrojowa. 06-07-2015 r. PDF Drukuj Email


W poniedziałkowe popołudnie przed godziną 16:00 zostaliśmy wezwani do Grybowa, do palącej się kuchni, gdzie nastąpił wybuch butli z gazem.
Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar został spowodowany zapaleniem się oleju do smażenia frytek na kuchence. W skutek tego zdarzenia została poparzona młoda osoba, która została odtransportowana karetką do szpitala.

W akcji uczestniczyła jeszcze OSP Grybów - Biała, JRG 1 PSP Nowy Sącz i Pogotowie.

MG

Poprawiony: wtorek, 07 lipca 2015 08:06
 
Ćwiczenia jednostek OSP "Wiadukt 2015" w Grybowie 20-06-2015r. PDF Drukuj Email

W czwartek 25 czerwca 2015 r. nasza jednostka wzięła czynny udział w ćwiczeniach taktyczno-bojowych jednostek Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego, które odbyły się w Grybowie pod kryptonimem „Wiadukt 2015”. Założenie do ćwiczeń brzmiało: W trakcie przejazdu pociągu przez most kolejowy wybuchł pożar. Pasażerowie pociągu samodzielnie  opuścili wagony. Ze względu na trudny teren kilku z nich podczas ewakuacji zostało poszkodowanych i znalazło się w trudno dostępnym terenie. Jedna osoba poszkodowana znajdowała się na moście obok pociągu.  Na moście były prowadzone  prace konserwacyjne konstrukcji mostu . Jeden z pracowników przebywał na kratownicy mostu i nie potrafił się stamtąd wydostać. Natomiast  drugi  z pracowników próbował opuścić most zjeżdżając na linie w dół. Ze względu na  krótką linę utknął kilka metrów nad ziemią. Strażacy uczestniczący w ćwiczeniach mieli za zadanie ugasić pożar, udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym oraz ewakuować je z trudno dostępnych terenów. Zadysponowana Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wysokościowego z Krynicy Zdroju miała za zadanie z wykorzystaniem technik wysokościowych ewakuować dwie poszkodowane osoby.  W ćwiczeniach prócz SGRW Krynica uczestniczyły zastępy z JRG nr 1 w Nowym Sączu oraz OSP z KSRG z miasta i gminy Grybów, Kamionka Wielka i Korzenna. W trakcie ćwiczeń współpracowano ze służbami kolei , Policją oraz Pogotowiem Ratunkowym.

 

Galeria zdjęć na http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=cwiczenia-na-obiekcie-mostu-kole&lang=pl.

MG

Poprawiony: piątek, 26 czerwca 2015 22:32
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 25

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby1
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj46
mod_vvisit_counterW tygodniu1
mod_vvisit_counterW miesiącu1402
mod_vvisit_counterRazem720932

IP Gościa: 54.224.230.193
,
Data: Sie 27, 2016

Statystyki

Użytkowników : 39
Artykułów : 115