Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna
Reklama

OSP Stróże - aktualności
Nocny pożar stolarni w Gródku 04-03-2017r. PDF Drukuj Email

Tuż przed godziną 21:00 w sobotni wieczór 4 marca 2017 r. syrena strażacka poderwała naszą jednostkę do działań w sąsiednim Gródku. Dwoma samochodami pożarniczymi dotarliśmy na miejsce, gdzie szalał duży pożar i przez silny wiatr rozprzestrzeniał się bardzo szybko na inne budynki. Ogniem objęty był cały dach nad zakładem stolarskim oraz częścią przylegającej do niego stajni a także ogień zaczął trawić ścianę drewnianego domu przy stolarni i szybko przenosił się na kolejne obiekty min. dach stodoły, wiatę garażową , skład opału i kolejny budynek gospodarczy. Strażacy z miejscowej jednostki w Gródku jako pierwsi byli na miejscu i przystąpili do ratowania budynku mieszkalnego, gdzie ogień trawił zewnętrzną ścianę budynku. Nasz zastęp jako drugi przybył na miejsce zdarzenia i od razu przystąpił do obrony sąsiednich budynków, które zaczynał obejmować również pożar. Kolejno na miejsce akcji docierały kolejne jednostki OSP z pobliskich miejscowości i nasz drugi zastęp, łącznie 7 zastępów OSP oraz 4 jednostki z PSP z Nowego Sącza. Akcja ratownicza trwała do późnej nocy, bo do remizy wróciliśmy dopiero o godzinie 2:15 a na miejscu pozostała jeszcze miejscowa jednostka OSP. Udało się uratować znacznej wartości mienie, między innymi dom mieszkalny, stodoły, wiatę garażową oraz dużą część stolarni z maszynami oraz składowanymi w niej deskami. Spłonął doszczętnie dach nad stolarnią i częścią obory. Nie znana jest przyczyna powstania pożaru, będą ją wyjaśniać przybyli na miejsce funkcjonariusze policji. Na szczęście nie było osób poszkodowanych w zdarzeniu.

MG

Poprawiony: poniedziałek, 06 marca 2017 10:59
 
Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej 23-02-2017r. PDF Drukuj Email

W czwartek 23 lutego 2017 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowała Weronika Baran i Łukasz Lach pod opieką prezesa Stanisława Barana w kategorii Szkoła podstawowa.

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny. W turnieju udział wzięło około 50 uczestników z terenu miasta i gminy Grybów.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

Do eliminacji powiatowych zakwalifikował się Szymon Pękala z Gimnazjum w Stróżach pod opieką mgr Wojciecha Brońskiego zdobywając II miejsce w Kategorii szkół gimnazjalnych.

W imieniu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.
MG

Poprawiony: czwartek, 02 marca 2017 10:28
 
Walne zebranie sprawozdawcze za 2016r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 29-I-2017r. o godz. 17:00 w budynku remizy strażackiej w Stróżach odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze za 2016 rok wszystkich członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Stróżach.

Na zebranie licznie przybyli zaproszeni goście, m.in.: Prezes Zarządu Miejsko - Gminnego Związku OSP a zarazem Burmistrz Miasta Grybowa Paweł Fyda, Komendant Miejsko - Gminny Związku OSP st. kpt. Piotr Wysowski, Radny Powiatowy Antoni Poręba, Radny Powiatowy Józef Broński, Przewodniczący Rady Gminy Grybów Jan Radzik, sołtys Stróż Krzysztof Olszanecki oraz lokalni przedsiębiorcy i mieszkańcy naszej miejscowości.

Podczas zebrania przedstawione zostały sprawozdania z działalności jednostki OSP Stróże w 2016r.,  sprawozdanie finansowe za 2016 oraz przedstawiony został plan działań na 2017r. Jako najważniejsze punkty tego planu to: zakup nowszego samochodu pożarniczego oraz utwardzenie terenu przy remizie.

Naczelnik OSP Stróże Tomasz Kasztelewicz zdał raport z działalności bojowej naszej jednostki za cały 2016r.

Był to pod względem naszych wyjazdów bojowych spokojniejszy rok niż lata ubiegłe. Do akcji bojowych wyjeżdżaliśmy 31 razy z tego do pożarów 6 razy.

Nasi druhowie uczestniczyli w wielu szkoleniach i ćwiczeniach tak wewnętrznych jak i zewnętrznych wspólnie z innymi jednostkami OSP, ukończyli odpowiednie kursy a 3 druhów recertyfikowało kurs Kwalifikowanej Pomocy Przedmedycznej.

Sekretarz OSP
Mariusz Gruca

Poprawiony: niedziela, 05 lutego 2017 22:50
 
Pożar sadzy w Białej Niżnej 21-01-2017 PDF Drukuj Email

W sobotni wieczór 21 stycznia 2017 roku o godzinie 18:15 zostaliśmy wezwani do pożaru sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Białej Niżnej. Na miejscu akcji działanie prowadziła już jednostka OSP Grybów-Biała oraz JRG1 PSP z Nowego Sącza. Nasze działania trwały godzinę do 19:17.

MG

 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 36

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby33
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj58
mod_vvisit_counterW tygodniu91
mod_vvisit_counterW miesiącu801
mod_vvisit_counterRazem1002872

IP Gościa: 54.161.3.96
,
Data: Lis 20, 2017

Statystyki

Użytkowników : 55
Artykułów : 157
Reklama