Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Fałszywy alarm z monitoringu w ZSO Stolbud w Białej Niżnej 25-05-2016r. PDF Drukuj Email

Kolejny w ciągu ostatnich kilku dni wyjazd naszej jednostki do fałszywego alarmu z monitoringu pożarowego w Zakładzie Stolarki Okiennej "Stolbud" w Białej Niżnej.
W środę 25 maja 2016r. o godzinie 17:16 zadysponowani zostaliśmy przez stanowisko kierowania do pożaru w ZSO "Stolbud". Po dotarciu na miejsce okazało się, że był to na szczęście fałszywy alarm, wszczęty przez system monitoringu pożarowego a dokładnie przez przepalony jeden z bezpieczników tego systemu.
Na miejscu była również jednostka OSP Grybów-Biała oraz dojechała jednostka z PSP w Nowym Sączu. Po wyjaśnieniu zdarzenie powróciliśmy o godzinie 18:10 do remizy.

MG

Poprawiony: środa, 25 maja 2016 21:57
 
Samochód osobowy uderzył w przepust w Stróżach Niżnych 21-05-2016r. PDF Drukuj Email

W sobotę 21 maja o godzinie 16:02 zostaliśmy wezwani do zdarzenia jakie miało miejsce niespełna 200 m od remizy w Stróżach Niżnych. Na drodze wojewódzkiej obok sklepu spożywczego samochód marki Honda CRV zjechał na pobocze do przydrożnego rowu i uderzył w betonowy przepust. Smochodem podróżował 52 letni mężczyzna, mieszkaniec powiatu tarnowskiego. Na miejsce zdarzenia przybyliśmy jako pierwsi i zabezpieczyliśmy teren oraz udzieliliśmy osobie poszkodowanej kwalifikowanej pomocy przedmedycznej. Mimo groźnie wyglądających skutków wypadku kierujący, który podróżował sam, nie odniósł większych obrażeń. Po przybyciu karetki zespołu medycznego został im przekazany, ale nie było konieczności zabierania go do szpitala. W tym czasie nasze działania polegały na kierowaniu ruchem pojazdów w sposób wahadłowy. Na miejsce zdarzenie przybyła również policjia i jednostka PSP z JRG1 z Nowego Sącza. Cała akcja zakończyła się o godzinie 16:55 i został przywrócony normalny ruch na drodze a my powróciliśmy do remizy.

 

MG

Poprawiony: sobota, 21 maja 2016 18:20
 
Pożar w ZSB "Stolbud" w Białej Niżnej i zderzenie samochodów w Stróżach 18-05-2016r. PDF Drukuj Email

W środę 18 maja 2016r po południu miały miejsce dwa zdarzenia, w których udział brała nasza jednostka.
Pierwsze: w godzinach popołudniowych miało miejsce w Białej Niżnej w Zakładzie Stolarki Budowlanej "Stolbud", gdzie zgłoszono pożar, jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że był to fałszywy alarm.

Drugie: w godzinach wieczornych w Stróżach na Zawodziu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów.

Wyjazd do tego zdarzenia nastąpił o godzinie 18:38. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone pojazdy oraz ambulans pogotowia ratunkowego, który przystąpił do udzielenia pomocy poszkodowanej osobie. Opieki medycznej wymagała kierująca samochodem osobowym marki Audi 80, które brało udział w zdarzeniu. Kierowca drugiego pojazdu marki Volkswagen Transporter, który uczestniczył w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń. Poza kierującymi brak było innych osób uczestniczących w kolizji. Do zdarzenia doszło na łuku wąskiej drogi przy podjeździe do góry.

Działania nasze polegały na zabezpieczeniu terenu, rozpięciu w obu pojazdach akumulatorów i zakręceniu butli z gazem w jednym z pojazdów. Udzielono pomocy zespołowi medycznemu w transporcie poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu do ambulansu. Zneutralizowano wycieki płynów z pojazdów sorbentem oraz udzielono pomocy przy załadowaniu uszkodzonego pojazdu na lawetę. Posprzątano pozostałości po kolizji i zakończono akcję o godzinie 20:20.

Poszkodowana 20 letnia mieszkanka Stróż została zabrana przez Zespół Pogotowia do szpitala.

 

MG

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 21:27
 
Pożar domu w Stróżach Niżnych 17-04-2016r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 17 kwietnia 2016 r. zauważnony został pożar domu w Stróżach Niżnych.
O godzinie 17:42 zadysponowani zostaliśmy dwoma samochodami do tego pożaru. Ponieważ miejsce pożaru oddalone było o około 0,5 km od remizy błyskawicznie pojawiliśmy się na miejscu zdarzenia.

Pożar powstał pod nieobecność właścicieli domu i został zauważony przez przypadkowe osoby, które zaalarmowały służby ratownicze.

Po przybyciu naszych jednostek na miejsce stwierdzono, że pożarem objęta jest środkowa część budynku z klatką schodową, poddasze i część dachu. Podano dwa prądy wody i szybkie natarcie do środka budynku i z zewnątrz na dach. Szybkie działanie naszych dwóch zastępów przyniosło oczekiwany efekt i w krótkim czasie opanowano pożar. Z powadu dużego zadymienia pracowano w aparatach powietrznych.

Kolejno dołączyła do nas jednostka z OSP Grybów-Biała oraz z PSP z Nowego Sącza.

Prawdopodobnie pożar powstał od rozgrzanego komina.

Po ugaszeniu pożaru plandekami zabezpieczono dach. Cała akcja zakończyła się o godzinie 19:28. Budynek ocalono.

 

  

   

MG

Poprawiony: niedziela, 17 kwietnia 2016 20:41
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 27

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby31
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj57
mod_vvisit_counterW tygodniu299
mod_vvisit_counterW miesiącu1839
mod_vvisit_counterRazem760002

IP Gościa: 54.204.168.21
,
Data: Paź 28, 2016

Statystyki

Użytkowników : 44
Artykułów : 121
Reklama