Szukaj

Reklama

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Samochód osobowy wypadł z jezdni w Grybowie 24-09-2016r. PDF Drukuj Email

Przed północą 24 września 2016 r. (sobota) nastąpił drugi wyjazd tego dnia do zdarzenia jakie miało miejsce w Grybowie tuż za wiaduktem kolejowym na trasie do Krynicy. Samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył najpierw w ogrodzenie a następnie w drewniany budynek. Samochodem marki Seat wraz z kierowcą mieszkańcem Kąclowej podróżowała dwójka pasażerów. Zostali oni zabrani przez karetki pogotowia ratunkowego do szpitala. Sam kierujący nie doznał żadnych obrażeń. Na miejscu zdarzenia działała już jednostka OSP Grybów-Biała oraz Policja. Przybył również zastęp z JRG1 PSP w Nowym Sączu.

MG

Poprawiony: niedziela, 25 września 2016 11:50
 
Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Polnej 24-09-2016r. PDF Drukuj Email

W sobotę 24 września 2016r. o godzinie 17:20 zostaliśmy zadysponowani do wyjazdu jednym samochodem GCBA do pożaru sadzy w sąsiedniej miejscowości Polna. Na miejsce dotarliśmy tuż za OSP Polna i rozpoczęliśmy akcję gaszenia.

Pożarem objęty był jeden przewód kominowy, w którym paliły się sadze. Działania druhów polegały na ugaszeniu gaśnicami pożaru, udrożnieniu i przeczyszczeniu przewodu kominowego oraz wybraniu sadzy. Ponieważ panowało duże zadymienie praca strażaków odbywała się w aparatach powietrznych.
Na miejsce akcji przybył również zastęp z Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej Nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu. Wentylatorem oddymiono pomieszczenie kotłowni i garażu oraz sprawdzono pomieszczenia na obecność tlenku węgla. Na tym zakończono działania o godzinie 18:30 i powróciliśmy do remizy.

MG

Poprawiony: sobota, 24 września 2016 19:47
 
Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Polnej 22-08-2016r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 22 sierpnia 2016r. około godziny 9:00 w Polnej na drodze gminnej Szalowa - Wilczyska doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych marki Volkswagen Polo oraz Volkswagen Sharan.

Gdy przybyliśmy na miejsce zdarzenia zastaliśmy karetkę ZRM, w której była udzielana pomoc osobie poszkodowanej w kolizji. Uszkodzone pojazdy znajdowały się na ogrodzie prywatnej posesji, gdzie zostały wcześniej przemieszczone. Jedna osoba poszkodowana, kobieta kierująca Vw Polo w wieku ok. 30 lat została zabrana do szpitala, kierowca Sharana nie odniósł obrażeń. Oprócz kierujących pojazdami nikt inny nie brał udziału w kolizji. Na miejsce działania przybyła również Policja, zastęp z OSP Polna oraz jednostka z PSP w Nowym Sączu. Działania nasze polegały na zabezpieczeniu miejsca kolizji, rozłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach, neutralizacji sorbentem rozlanych płynów eksploatacyjnych a także po skończonych czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję na posprzątaniu z jezdni pozostałości po kolizji. Działania nasze zakończyły się o godzinie 12:20 i powróciliśmy do remizy.

 

<<więcej zdjęć>>

MG

Poprawiony: środa, 24 sierpnia 2016 08:13
 
Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Grybów 19-06-2016r. PDF Drukuj Email

W niedzielę 19 czerwca na stadionie sportowym w Grybowie odbyły się Zawody Sportowo-Pożarnicze dla jednostek OSP z miasta Grybowa oraz Gminy Grybów. Podczas zawodów przeprowadzono trzy konkurencje tj. musztrę , sztafetę 7x50  z przeszkodami oraz ćwiczenie bojowe.
W zawodach wystartowało 20 drużyn w tym 16 męskich i 4 kobiece.
Z naszej jednostki startowała drużyna żeńska i męska.
Drużyna żeńska zdobyła II miejsce, natomiast męska zajęła XI miejsce.


Czołowe miejsca zajęły następujące jednostki:

Kobiety:
I miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
II miejsce – OSP Stróże
III miejsce – OSP Grybów Biała

Mężczyźni:
I miejsce – OSP Ptaszkowa
II miejsce – OSP Krużlowa Wyżna
III miejsce – OSP Florynka

 

MG

Poprawiony: niedziela, 26 czerwca 2016 13:05
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 29

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 6 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby37
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj44
mod_vvisit_counterW tygodniu81
mod_vvisit_counterW miesiącu810
mod_vvisit_counterRazem823272

IP Gościa: 54.163.158.163
,
Data: Lut 20, 2017

Statystyki

Użytkowników : 54
Artykułów : 128
Reklama