Reklama

Szukaj

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Reklama
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Pożar w ZSB "Stolbud" w Białej Niżnej i zderzenie samochodów w Stróżach 18-05-2016r. PDF Drukuj Email

W środę 18 maja 2016r po południu miały miejsce dwa zdarzenia, w których udział brała nasza jednostka.
Pierwsze: w godzinach popołudniowych miało miejsce w Białej Niżnej w Zakładzie Stolarki Budowlanej "Stolbud", gdzie zgłoszono pożar, jednak po dotarciu na miejsce okazało się, że był to fałszywy alarm.

Drugie: w godzinach wieczornych w Stróżach na Zawodziu doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów.

Wyjazd do tego zdarzenia nastąpił o godzinie 18:38. Po przybyciu na miejsce zastaliśmy dwa uszkodzone pojazdy oraz ambulans pogotowia ratunkowego, który przystąpił do udzielenia pomocy poszkodowanej osobie. Opieki medycznej wymagała kierująca samochodem osobowym marki Audi 80, które brało udział w zdarzeniu. Kierowca drugiego pojazdu marki Volkswagen Transporter, który uczestniczył w tym zdarzeniu nie odniósł żadnych obrażeń. Poza kierującymi brak było innych osób uczestniczących w kolizji. Do zdarzenia doszło na łuku wąskiej drogi przy podjeździe do góry.

Działania nasze polegały na zabezpieczeniu terenu, rozpięciu w obu pojazdach akumulatorów i zakręceniu butli z gazem w jednym z pojazdów. Udzielono pomocy zespołowi medycznemu w transporcie poszkodowanej z uszkodzonego pojazdu do ambulansu. Zneutralizowano wycieki płynów z pojazdów sorbentem oraz udzielono pomocy przy załadowaniu uszkodzonego pojazdu na lawetę. Posprzątano pozostałości po kolizji i zakończono akcję o godzinie 20:20.

Poszkodowana 20 letnia mieszkanka Stróż została zabrana przez Zespół Pogotowia do szpitala.

 

MG

Poprawiony: środa, 18 maja 2016 21:27
 
Pożar domu w Stróżach Niżnych 17-04-2016r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 17 kwietnia 2016 r. zauważnony został pożar domu w Stróżach Niżnych.
O godzinie 17:42 zadysponowani zostaliśmy dwoma samochodami do tego pożaru. Ponieważ miejsce pożaru oddalone było o około 0,5 km od remizy błyskawicznie pojawiliśmy się na miejscu zdarzenia.

Pożar powstał pod nieobecność właścicieli domu i został zauważony przez przypadkowe osoby, które zaalarmowały służby ratownicze.

Po przybyciu naszych jednostek na miejsce stwierdzono, że pożarem objęta jest środkowa część budynku z klatką schodową, poddasze i część dachu. Podano dwa prądy wody i szybkie natarcie do środka budynku i z zewnątrz na dach. Szybkie działanie naszych dwóch zastępów przyniosło oczekiwany efekt i w krótkim czasie opanowano pożar. Z powadu dużego zadymienia pracowano w aparatach powietrznych.

Kolejno dołączyła do nas jednostka z OSP Grybów-Biała oraz z PSP z Nowego Sącza.

Prawdopodobnie pożar powstał od rozgrzanego komina.

Po ugaszeniu pożaru plandekami zabezpieczono dach. Cała akcja zakończyła się o godzinie 19:28. Budynek ocalono.

 

  

   

MG

Poprawiony: niedziela, 17 kwietnia 2016 20:41
 
Marbit PDF Drukuj Email

Poprawiony: czwartek, 14 kwietnia 2016 13:00
 
Powiatowe Eliminacje Turnieju Wiedzy Pożarniczej Nowy Sącz 07-04-2016r. PDF Drukuj Email

W czwartek 07 kwietnia 2016 nasz druh Łukasz Lach z Młodzieżowej Drużyny Pożarnicej OSP Stróże brał udział w Nowym Sączu w Powiatowych Eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem "Młodzież Zapobiega Pożarom". Łuksz przeszedł pomyślnie Eliminacje Gminne, które odbyły się w Białej Niżnej 15 marca 2016r., gdzie w kategorii "Szkoła podstawowa" zajął II miejsce.

W eliminacjach powiatowych zaprezentował się bardzo dobrze jednak nie udało mu się zakwalifikować na szczebel wojewódzki.
Serdecznie gratulujemy odniesionego sukcesu i życzymy kolejnych zważywszy na fakt, że to był jego pierwszy start w turnieju.

Opiekunem Łukasza był Prezes OSP Stróże Stanisław BaranWięcej informacji i galeria zdięć na stronie PSP Nowy Sącz http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=article-2264&lang=pl i Sądeczanin.info http://sadeczanin.info/kultura-i-edukacja/b%C4%99dzie-nowe-pokolenie-stra%C5%BCak%C3%B3w-ochotnik%C3%B3w

MG

Poprawiony: sobota, 09 kwietnia 2016 23:34
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 26

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby7
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj105
mod_vvisit_counterW tygodniu432
mod_vvisit_counterW miesiącu1552
mod_vvisit_counterRazem739282

IP Gościa: 54.92.192.156
,
Data: Wrz 28, 2016

Statystyki

Użytkowników : 44
Artykułów : 119