Szukaj

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Ćwiczenia strażackie na stacji PKP w Stróżach 17/19-IX-2014. PDF Drukuj Email

W dniach od 17 do 19 września 2014r. w Stróżach odbywają się  szkolenia oraz ćwiczenia praktyczne straży pożarnych i służb ratowniczych z terenu powiatu nowosądeckiego z użyciem sprzętu bojowego.  Ćwiczenia prowadzone są w godzinach przedpołudniowych w rejonie stacji PKP w Stróżach i mają na celu przeszkolenie strażaków ratowników w sytuacjach zagrożenia wynikającego z transportu koleją materiałów niebezpiecznych, paliw, środków chemicznych, stwarzających zagrożenie zapłonu, wybuchu czy skażenia chemicznego. Działania ćwiczebno-ratownicze prowadzone są przez jednostki OSP głównie z gminy Grybów oraz Państwową Straż Pożarną z Nowego Sącza przy współpracy ze służbami kolejowymi, dyspozytorami, przewoźnikiem kolejowym Kolej Lotos oraz energetyką kolejową. Nasza jednostka bierze czynny udział w tych ćwiczeniach ze względu na fakt, że przez naszą miejscowość odbywa się transport tego typu substancji i może dochodzić do sytuacji zagrożenia. Nie tak dawno bo w lutym tego roku miała miejsce taka sytuacja, gdzie na stacji w Stróżach występował wyciek z cysterny kolejowej przewożonego oleju napędowego (archiwum: http://www.stroze.osp.org.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=482:wyciek-paliwa-z-cysterny-kolejowej&catid=12:interwencje)

 

 

MG

Poprawiony: środa, 17 września 2014 21:28
 
Kolizja trzech samochodów osobowych w Białej Niżnej 12-09-2014 PDF Drukuj Email

W piątek 12 września 2014r. przed godziną 15:00 na drodze wojewódzkiej w Białej Niżnej przy zjeździe do Salonu Meblowego "Zając" doszło do kolizji 3 samochodów osobowych. 

O 14:55 wyjechaliśmy samochodem GCBA do zdarzenia i po dotarciu na miejsce rozpoczęliśmy działania polegające na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, kierowaniu ruchem drogowym przepuszczając samochody wahadłowo w kierunku Grybowa i Bobowej oraz odłączeniu w uszkodzonych pojazdach akumulatorów. Na miejscu była już karetka z zespołem ratownictwa medycznego i udzielała pomocy kobiecie w ciąży, która podróżowała jednym z pojazdów uczestniczących w kolizji. Została ona zabrana na obserwację do szpitala. Kolejno na miejsce zdarzenia przybyła jednostka straży OSP Grybów-Biała i JRG1 PSP z Nowego Sącza oraz policja. 

 W kolizji uczestniczyły 3 Volkswageny poruszające się od Grybowa w kierunku Stróż i doszło do niej, gdy jeden z pojazdów miał wykonywać skręt w lewo. Poszkodowana została jedna osoba, pozostałym uczestnikom kolizji na szczęście nic się nie stało.

Nasze dalsze działania polegały na sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych, pomocy przy usunięciu pojazdów, posprzątaniu jezdni i zostały zakończone o godzinie 17:30. 

 

 

  

 

MG

Poprawiony: sobota, 13 września 2014 07:43
 
Kolizja motocykla z samochodem w Stróżach Niżnych 07-IX-2014. PDF Drukuj Email

W niedzielę 7 września o godz. 13:45 zadysponowano naszą jednostkę do kolizji motocykla z samochdem osobowym w Stróżach. Zarzenie miało miejsce w Stróżach Niżnych na przeciw remizy i uczestniczył w nim motocykl Honda i samochód osobowy Opel Vectra. W skręcający z drogi krajowej do posesji w lewo samochód Opel uderzył poruszający się również drogą krajową w kierunku Grybowa motocykl Honda. Młody motocyklista i jego pasażerka, mieszkańcy gminy Bobowa, zostali odrzuceni i znaleźli się z motocyklem w przydrożnym rowie. Kierujący Oplem mieszkaniec Stróż jechał sam i nie ucierpiał w zdarzeniu. Motocyklista doznał niewielkich obtarć, natomiast pasażerka motocykla została zabrana przez zespół pogotowia do szpitala. Działania naszej jednostki polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i wstrzymania ruchu na drodze krajowej, odłączenia akumulatorów w uszkodzonych pojazdach oraz udzielenia pomocy przedmedycznej poszkodowanej pasażerce motocykla a następnie przekazanie jej zespołowi ratownictwa medycznego. Zorganizowano objazd i kierowano ruchem do momentu zakończenia czynności dochodzeniowych przez przybyłą na miejsce zdarzenia policję. Udzielono pomocy w usunięciu pojazdu uczestniczącego w zderzeniu z drogi i posprzątano jezdnię. Na tym działania przez naszą jednostkę zostały zakończone o godzinie 15:30.

 

 

 

 

MG

Poprawiony: niedziela, 07 września 2014 19:22
 
Mężczyzna porażony prądem w Stróżach na Zawodziu 19-VII-2014 r. PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 19 lipca 2014r. tuż po godzinie 17:00 zostaliśmy powiadomieni o zdarzeniu jakie miało miejsce w jednym z gospodarstw w Stróżach na Zawodziu. Wyjechaliśmy jednym samochodem GCBA i po dotarciu na miejsce zdarzenia okazało się, że podczas prac spawalniczych przy gospodarstwie, 36 letni mężczyzna został porażony prądem siłowym 380V i stracił na chwilę przytomność. Jednak dzięki pomocy świadków zdarzenia mężczyzna odzyskał przytomność i jego stan się szybko poprawił. W chwili naszego przybycia siedział przed domem na ławce. Tuż za strażą przybył zespół pogotowia ratunkowego i jemu został przekazany mężczyzna. Po wstępnych badaniach przez zespół medyczny poszkodowany mężczyzna został zabrany do szpitala. Jednostka nasza zakończyła działania i powróciła do remizy o godzinie 18:00.

MG

 

Poprawiony: sobota, 19 lipca 2014 21:27
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 16

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj11
mod_vvisit_counterWczoraj41
mod_vvisit_counterW tygodniu52
mod_vvisit_counterW miesiącu1136
mod_vvisit_counterRazem443142

IP Gościa: 54.167.138.177
,
Data: Maj 25, 2015

Sklep Stróże

Statystyki

Użytkowników : 2
Artykułów : 76

Reklama