Szukaj

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Reklama
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Pożar pustostanu w Białej Niżnej na Matelance 31-12-2015r. PDF Drukuj Email

Kolejny raz z rzędu w Sylwestra nasz zastęp brał udział w akcji gaśniczej. W tym roku przed godziną 23:00 wyjechaliśmy do pożaru pustostanu i otaczjących go zarośli w Białej Niżnej na zboczu góry Matelanka. Na szczęście pożar szybko ugaszono bo w akcjii brały udział również zastępy z innych jednostek OSP z terenu gminy Grybów i przed samą północą zastęp wrócił do bazy.

  

 

MG

Poprawiony: piątek, 01 stycznia 2016 21:02
 
Pożar sadzy w kominie w budynku mieszkalnym w Białej Niżnej 23-12-2015 r. PDF Drukuj Email

W środę 23 grudnia 2015 r. o godzinie 10:50 na wezwanie syreny strażackiej udaliśmy się dwoma samochodami bojowymi do Białej Niżnej, gdzie według zgłoszenia palił się dom mieszkalny, w którym przebywały dzieci. Jako pierwszy na miejsce zdarzenia dotarł nasz zastęp samochodem GBA i wykonał rozpoznanie. Paliły się sadze w przewodzie kominowym, brak było osób poszkodowanych. Kolejno na miejce przybył nasz drugi zastęp samochodem GCBA i inne jednostki straży, między innymi: OSP Grybów- Biała, OSP Biała Niżna, OSP Wyskitna, OSP Polna, OSP Siołkowa i jednostka PSP z JRG 1 z Nowego Sącza. Pożar ugaszono, przewody kominowe przeczyszczono i udrożniono, na czym zakończono działania i o godzinie 12:20 powrócono do bazy.

MG

Poprawiony: piątek, 25 grudnia 2015 14:47
 
Pożar pustostanu elektrowni wodnej w Stróżach 19-12-2015 r. PDF Drukuj Email

W sobotnie popołudnie 19 grudnia 2015 r. zostaliśmy zadysponowani dwoma zastępami do pożaru jaki miał miejsce w naszej miejscowości.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono pożar nagromadzonych na brzegu przez rzekę patyków, suchej trawy oraz zewnętrznej ściany budynku gdzie miała powstać elektrownia na rzece Białej na wysokości stadionu sportowego w Stróżach. 

Jednym prądem wody w natarciu ugaszono pożar, sprawdzono czy w budynku nie znajdują się osoby i zakończono działania. Brak osób poszkodowanych. Na miejsce zdarzenia przybyła również jednostka straży OSP Grybów-Biała oraz JRG 1 PSP z Nowego Sącza a także policja.


MG

Poprawiony: sobota, 19 grudnia 2015 23:49
 
Szkolenie podstawowe strażaków z jednostek OSP. PDF Drukuj Email

W piątek 18-grudnia 2015r w remizie OSP w Stróżach zakończyło się egzminem i uroczystym ślubowaniem szkolenie podstawowe strażaków ochotników z terenu gminy Grybów i Korzenna.

W szkoleniu udział wzięło 29 strażaków ochotników w tym 9 kobiet. Szkolenie zakończyło się pisemnym egzaminem teoretyczny oraz egzaminem praktycznym. Druhowie i druhny przez kilka tygodni zdobywali niezbedną wiedzę i umiejętności konieczne w ratowaniu ludzi i mienia podczas różnego rodzaju zdażeń.

  

Sam egzamin nadzorowany był przez władze wojewódzkie oraz powiatowe PSP jak również Zarząd Związku OSP RP Miasta i Gminy Grybów oraz Urząd Gminy Grybów. Wszyscy kursanci ukończyli szkolenie i otrzymali dyplom Strażaka-ratownika. Również uczestnicy szkolenia złożyli przyrzeczenie na sztandar oraz oficjalnie zostali przyjęci do grona strażaków ratowników OSP zasilając swoje jednostki.

  

Gratulujemy wszystkim i liczymy na Was!

 Z naszej jednostki w kursie uczestniczyło dwie osoby i pozytywnie zakończyło szkolenie.

  

 MG>

Poprawiony: niedziela, 20 grudnia 2015 21:36
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 23

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 3 gości 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterNowe Osoby40
mod_vvisit_counterNowi Wczoraj61
mod_vvisit_counterW tygodniu386
mod_vvisit_counterW miesiącu2546
mod_vvisit_counterRazem646392

IP Gościa: 54.242.145.244
,
Data: Kwi 29, 2016

Statystyki

Użytkowników : 38
Artykułów : 106
Reklama