Szukaj

Ankieta

Co sądzicie o nowej stronie OSP Stróże?
 
Strona główna

OSP Stróże - aktualności
Pożar zabudowań gospodarczych w Siołkowej 12-04-2015 r. PDF Drukuj Email

W niedzielne popołudnie 12 kwietnia 2015 roku o godzinie 15:29 strażacka syrena wezwała naszych druhów do pożaru zabudowań gospodarczych w Siołkowej. Jeden zastęp strażaków samochodem GCBA udał się na miejsce akcji. Płonęła stodoła z oborą i pomieszczeniami gospodarczymi. Pożar zagrażał sąsiadującym budynkom w większości drewnianym. Na miejscu pracowali już strażacy z innych jednostek OSP oraz strażacy z  JRG1 w Nowym Sączu. Pożar wstępnie został opanowany, a nasze działania polegały na zaopatrzeniu w wodę i pracach przy dogaszaniu pożaru. Udało się uratować trochę sprzętu rolniczego i składowanego opału oraz inne zagrożone pożarem sąsiednie zabudowania w tym budynek mieszkalny. Akcja trwała do godziny 18:32.

 

  

 

MG

Poprawiony: niedziela, 12 kwietnia 2015 22:40
 
Eliminacje do turnieju wiedzy pożarniczej 18-03-2015 PDF Drukuj Email

W środowe przedpołudnie 18 marca 2015 roku w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Naszą jednostkę reprezentowali:
Kategoria szkoły podstawowe: Radosław Gruca, Mikołaj Kalisz

Kategoria szkoły gimnazjalne: Adrian Baran

 

Każdy z uczestników miał do rozwiązania test pisemny.

Nasi reprezentanci wypadli dobrze, jednak nie udało im się zakwalifikować na eliminacje powiatowe.

W iminiu Zarządu OSP i kolegów druhów gratulujemy i dziękujemy za włożony wkład w przygotowanie do turnieju.

Organizatorem turnieju był Zarząd Oddziału Miejsko-Gminnego Związku OSP RP w Grybowie przy współudziale Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu , Gminnego Ośrodka Kultury w Grybowie i Ochotniczej Straży Pożarnej w Białej Niżnej.

Opiekunami młodzieżowców byli: Naczelnik Stanisław Baran oraz druh Mariusz Gruca.

 

  

 

MG

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 23:52
 
Zebranie Zarządu Miejsko-Gminnego OSP z Prezesami i Komendantami jednostek OSP 16-03-2015 r. PDF Drukuj Email

W poniedziałek 16 marca 2015 r w remizie strażackiej w Stróżach odbyło się zebranie i narada Prezesów i Naczelników wraz z Zarządem Miejsko-Gminnym jednostek OSP z terenu gminy Grybów. Wśród omawianych wielu bieżących spraw z działalności  jednostek, szkoleń i wielu innych za najważniejszą zasługuje powołanie na Komendant Miejsko-Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Gminie Grybów naszego kolegi, druha Stanisława Mikulskiego, Prezesa OSP Stróże w miejsce rezygnującego z tej funkcji starszego brygadiera Pawła Motyki. Druh St. Mikulski do tej pory pełnił w Zarządzie M.-Gminnym OSP funkcję V-ce Prezesa i przejmie obowiązki Komendanta M-Gminnego do momentu następnych wyborów. Serdecznie gratulujemy wyboru nowemu Komendantowi i składamy gorące podziękowania ustępującemu Komendantowi za dotychczasową wieloletnią pracę w Zarządzie M-G. oraz b. dobrą współpracę z naszą jednostką i innymi jednostkami, okazałą pomoc i wyrozumiałość.

Członkowie Zarządu, druhny i druhowie OSP Stróże.

 

M.G.

Poprawiony: niedziela, 22 marca 2015 21:41
 
Pożar domu po wybuchu gazu w Grybowie 12-03-2015 r. PDF Drukuj Email

W czwartkowe popołudnie 12 marca 2015 r. o godzinie 16:47 zostaliśmy zadysponowani do gaszenia pożaru domu w Grybowie. Budynek mieszkalny zaczął się palić po wybuchu gazu, najprawdopodobniej na skutek nieszczelnej instalacji propan-butan. Obok budynku mieszkalnego znajdował się budynek inwentarsko – gospodarczy, który był zagrożony objęciem przez pożar. W wyniku tego zdarzenia poszkodowana została jedna osoba przebywająca w chwili wybuchu w budynku. W akcji brało udział  łącznie 11 zastępów i 50 strażaków z jednostek OSP i PSP z JRG1 w Nowym Sączu przez prawie 4 godziny.

Więcej na stronie; http://www.psp-nowysacz.pl/aktualnosci.php?body=article&name=grybow-pozar-budynku-mieszkalneg&lang=pl

 

MG

 

Poprawiony: sobota, 14 marca 2015 22:34
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 19

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 1 gość 

Odwiedziło nas

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterDzisiaj5
mod_vvisit_counterWczoraj45
mod_vvisit_counterW tygodniu219
mod_vvisit_counterW miesiącu1354
mod_vvisit_counterRazem545412

IP Gościa: 54.163.18.150
,
Data: Lis 26, 2015

Statystyki

Użytkowników : 35
Artykułów : 88

Reklama